تاریخ انتشار : 23 دی 1399

لامپ ال ای دی خانگی ؛ خرید لامپ برای خانه و حیاط

لامپ ال ای دی خانگی ؛ خرید لامپ برای خانه و حیاط
برای پیشنهاد خرید لامپ ال ای دی خانگی و استفاده از انواع لامپ ال ای دی برای خانه و حیاط منزل، پیش از هر چیز باید به ذکر مزایای این لامپ ها پرداخت. البته قیمت لامپ ال ای دی خانگی هم نکته مورد توجه خیلی از افراد است که در ادامه بررسی می شود.

مزایای خرید لامپ ال ای دی خانگی و استفاده از لامپ ال ای دی برای خانه و حیاط

برای پیشنهاد خرید لامپ ال ای دی خانگی و استفاده از انواع لامپ ال ای دی برای خانه و حیاط منزل، پیش از هر چیز باید به ذکر مزایای این لامپ ها پرداخت. البته قیمت لامپ ال ای دی خانگی هم نکته مورد توجه خیلی از افراد است که در ادامه بررسی می شود.

۱- با کاهش منابع سوخت فسیلی، بسیاری از شرکت‌ها در صدد ساخت لامپی‌هایی برآمدند که از منابع انرژی کم‌تری استفاده می‌کند. یکی از مزایای خرید لامپ‌ ال ای دی خانگی، صرفه‌جویی در انرژی است. این نوع لامپ‌ها در مقایسه با لامپ‌های پرمصرف قدیمی، تا ۸۰% در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کنند.

۲- علاوه‌بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کمک به محیط زیست، هزینه قبوض برق نیز تا حد بسیاری کاسته می‌شود.

۲- طیف وسیع ال ای دی‌ها، برای طراحی هر محیطی قابل هماهنگی است.

۳- در لامپ LED  از شیشه محافظ برای جلوگیری از تابش مستقیم و خیره‌کننده نور استفاده می‌شود.

۴- لامپ‌های ال ای دی خانگی و همچنین بطور کلی کم مصرف ۱۵ هزار ساعت طول عمر دارند به طوری که اگر ۳ ساعت در طول شبانه‌روز روشن باشند، ۱۵ سال عمر می‌کنند.

انواع لامپ‌های ال ای دی برای سالن نشیمن خانه

لامپ‌های ال ای دی با انواع طیف رنگی می‌توانند، سالن نشیمن را به فضایی برای تجربه بهترین لحظات در کنار دوستان، خانواده، تماشای تلویزیون و لذت بردن از وعده‌های غذایی تبدیل کنند. شاید در ابتدا قیمت لامپ ال ای دی خانگی بالا به نظر برسد اما صرفه جویی زیاد در هزینه ها خواهد داشت.

در این مطلب به شما چگونگی نورپردازی سالن نشیمن را آموزش می‌دهیم و سالن خانه شما را به یک نشیمن گرم و صمیمی تبدیل خواهیم کرد. به‌طوری که شما می‌توانید با خرید لامپ ال ای دی خانگی با روشنایی مناسب و ظاهر زیبا، فضای منحصر به‌فردی را خلق کنید.

امروزه لامپ‌ها و چراغ‌ها، یکی از عناصر مهم طراحی داخلی خانه به حساب می‌آید. بعلاوه نوع روشنایی فضای نشیمن، رابطه مستقیمی با احساس راحتی دارد.

چراغ‌های سقفی کاذب با تنوع رنگی بسیار نیز به تنهایی فضای سالن شما را به محیطی گرم و صمیمی تبدیل می‌کند. لامپ‌های سقفی به سبک کلاسیک و ترکیب شیشه و فولاد ضد زنگ ساخته شده است.

لامپ ال ای دی برای اتاق خواب

نورهای طبیعی و سرد مانند نور مهتابی یا همان نور سفید، مانند نور آفتاب ساعات میان روز است و حس انرژی و شادابی را تداعی می‌کند و به همین دلیل استفاده از این نور برای محیط‌های کارگاهی و کاری مانند لامپ برای مغازه یا فروشگاه بیشتر استفاده می‌شود. از طرفی استفاده از نور سفید و مهتابی در دکوراسیون اتاق خواب، باعث اختلال در خواب و خستگی چشم می‌شود. 

بسیاری از ما تمایل داریم اتاق خواب مکانی آرامش بخش باشد. استفاده از لامپ‌هایی با طول موج آبی به هیچ عنوان برای اتاق خواب توصیه نمی‌شود چرا که دقیقا اثری عکس انتظار ما دارد. لامپ ال ای دی با نور آفتابی و یا طبیعی برای اتاق خواب گزینه مناسبی است. لامپی که باعث ایجاد ملاتونین و درنتیجه آن آرامش در بدن شود.

اگر از آن دسته افرادی هستید که در اتاق خواب مدت زمان زیادی را صرف مطالعه می‌کنید، پیشنهاد ما به شما لامپی است که آبی ملایم باشد تا میزان اثر طول موج آبی را به حداقل برساند. میزان روشنایی پیشنهادی برای اتاق خواب دمای رنگ مناسب ۲۷۰۰ تا ۳۰۰۰ کلوین و با میزان روشنایی ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ کلوین است.

ایده‌های نورپردازی اتاق نشیمن با لامپ ال ای دی

از آن جایی که هر نوع نورپردازی، مناسب هر نوع فضایی نیست، شما می‌بایست با توجه به کاربرد از نورهای مناسب فضا استفاده کنید تا چشم شما را خسته نکند. به‌طور کلی برای نورپردازی سالن نشیمن، بهتر است از یک چراغ سقفی پایه‌دار یا یک لوستر ساده و کوچک استفاده کنید.

توصیه ما به شما، خرید لامپ ال ای دی حبابی و لامپ اشکی با نور کم و آفتابی ملایم، برای ایجاد فضایی زیباست. این لامپ‌های مناسب سالن نشیمن، نور کافی و مناسب را برای بازی، کار و حتی تمیز کاری دارد.

برای داشتن فضایی گرم و صمیمی در سال نشیمن، و استفاده بهینه از لامپ ال ای دی خانگی بهتر است از راهکارهای نورپردازی زیر استفاده کنید:

لامپ‌هایی که برای اتاق نشیمن از آن‌ها استفاده می‌شود، علاوه‌بر روشنایی محیط، عناصری برای نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی منزل نیز تلقی می‌شوند؛ پس نکته مهم خرید بهترین لامپ برای تلفیق این دو مورد است.

نکته دیگر توجه به میزان نور مورد نیاز برای روشنایی فضای دلخواه شماست. به‌عنوان مثال اتاق‌هایی که در آن‌ها از مبلمان‌های روشن استفاده شده است نسبت به سالن‌هایی با لوازم و مبلمان تیره، نیاز به نور کم‌تری دارند. یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای مبلمان‌های تیره، خرید لامپ ال ای دی فیلامنتی اشکییا لامپ فیلامنتی شمعی ۴ وات و همچنین لامپ ال ای دی فیلامنتی حبابی ۸ وات روشن کالا  است. همچنین، برای ایجاد فضایی گرم و صمیمی سعی کنید از نورهای غیر مستقیم استفاده کنید.

برای جلوه دادن به نقاشی‌ها و قاب عکس‌ها دیواری از چراغ‌های نورافکن سقفی استفاده کنید تا نور مستقیما به محل مورد نظر بتابد. شما می‌توانید با تغییر زاویه چراغ‌ها، محل نور دهی را عوض کنید.

در صورتی که میز نهارخوری شما در سالن نشیمن قرار دارد، انتخاب یک لوستر ساده و کوچک بالای میز غذا، فضای مناسبی را ایجاد می‌کند. به این ترتیب شما با توجه به نوع نیازتان می‌توانید میزان نور را کم یا زیاد کنید.

استفاده از چراغ‌های دیواری به همراه تابلو نقاشی یا قاب‌های آیینه‌ای فضای مدرن و زیبایی را به وجود می‌آورد. استفاده از چراغ‌های رومیزی در آستانه پنجره‌ها یا در فقسه‌های کتابخانه نیز ایده خوبی برای طراحی فضای نشیمن خواهند بود.

چراغ‌های رنگی و کم نور گزینه دیگری برای نورپردازی و زیبایی سالن نشیمن محسوب می‌شوند.

 • از چراغ‌های رومیزی برای میز نهارخوری و آستانه پنجره‌ها استفاده کنید.
 • از آباژورها برای کنار مبل‌های راحتی و محل مطالعه استفاده کنید.
 • از روشنایی با نور ملایم برای زیبا نشان دادن کتابخانه استفاده کنید. لامپ ال ای دی هالوژن ۵ و هالوژن ۷ وات روشن کالا (لامپ SMD) گزینه مناسبی برای این مورد خواهد بود.
 • انواع لامپ‌های ال ای دی برای حیاط و تراس

  استفاده از لامپ ال ای دی در حیاط یا تراس منزل، یکی بهترین فرصت‌ها برای استراحت و لذت بردن از طبیعت است. مهم نیست حیاط شما بزرگ باشد یا کوچک، لامپ‌های ال ای دی با نورپردازی زیبا بهترین فضا را برای شما به ارمغان می‌آورد. قیمت لامپ ال ای دی خانگی نیز در این مورد اقتصادی است.

  بهار بهترین فرصت برای استراحت و لذت بردن از یک فضای دلپذیر در حیاط خانه است. دیگر دغدغه غروب آفتاب و تاریکی شب و دلیلی برای کوچ شبانه از فضای باز به داخل خانه نخواهید داشت.

  بهترین انتخاب برای نورپردازی حیاط خانه خرید لامپ ال ای دی زیتونی و لامپ قارچی است. با این چراغ‌ها می‌توانید فضای باز را طوری طراحی کنید که امکان استفاده از آن را در هر ساعت از شبانه‌روز داشته باشید. هر چه از بهترین و با دوام‌ترین لامپ ال ای دی خانگی استفاده کنید، زمان بیشتر را می‌توانید از فضای باغ یا حیاط منزل لذت ببرید.

 • مزایای استفاده از لامپ ال ای دی در حیاط خانه

  پیش از خرید لامپ ال ای دی خانگی، بد نیست مروری بر مزایای استفاده از لامپ LED داشته باشید.

  ۱.نصب آسان: استفاده از لامپ LED و نصب آن‌ها در حیاط با بالکن منزل بسیار آسان است. تنها با ۳ قدم کوتاه شما می‌توانید به‌راحتی لامپ‌های ال ای دی را نصب کنید که این موضوع توسط مصرف‌کنندگان قبلی نیز تایید شده است. مونتاژ و نصب لامپ‌های ال ای دی حیاط و تراس تا حدی آسان است که افراد غیر‌حرفه‌ای نیز می‌توانند به‌راحتی آن را نصب کنند.

  ۲.کیفیت بالا: استفاده از آفتاب روز و لامپ‌های ال ای دی در شب، فرصتی برای لذت بردن از فضای باز و باغچه را برای تمام طول روز به همراه دارد.

  فارغ از طول عمر لامپ‌های ال ای دی، شما می‌توانید هر زمان و هر میزان از این لامپ‌ها استفاده کنید. این دسته چراغ‌های حیاطی با خروجی ثابت و یکنواخت نوری است و روشنایی گرم آفتابی با دمای رنگ ۲۷۰۰ کلوین یا نور طبیعی با دمای ۴۰۰۰ کلوین دارند. کیفیت بالای چراغ‌ها نه تنها در مواد مصرفی، بلکه در میزان کارکرد آن‌ها نیز مشخص است.

  ۳.تنوع بالا: با استفاده از لامپ ال ای دی حیاط، می‌توانید نورپردازی حیاط را به زیبایی نورپردازی داخل ساختمان تبدیل کنید. چراغ‌های حیاطی یا پارکی به سبک تزئینات معاصر یا سنتی، گزینه مناسبی برای هر سلیقه است. در مجموع کیفیت و طراحی ویژه لامپ‌های ال ای دی فضای حیاط شما را زیباتر می‌کند.

  ۴.‌مقاوم در آب و هوای گرم و سرد : یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته لامپ‌های ال ای دی، دوام و مقاومت در برابر آب و هوای گرم و سرد است.

  ۵.طول عمر بالا: طول عمر چراغ‌های حیاطی بیش از ۱۰ سال است. به‌طوری که با رسیدگی به لامپ‌ها امکان افزایش طول عمر آن‌ها وجود دارد.

  ۶.صرفه جویی در مصرف انرژی : با استفاده لامپ LED از نور خورشید در روز، بیش از ۹۰% در مصرف انرژی و هزینه‌های برق صرفه‌جویی می‌شود. تا حدی که با لامپ‌های ۱۲ تا ۱۵ وات قابل مقایسه است.

  ۷.جابه‌جایی آسان : امکان جابه‌جایی برخی از مدل‌های چراغ‌های حیاط برای شما میسر شده است. به طوری که می‌توانید لامپ‌ها را در فضای حیاط جابه‌جا کنید یا با خودتان به منزل بعدی ببرید.

  ۸.طیف نوری : لامپ LED حیاط با توجه به انواع طیف نوری، امکان استفاده در هر قسمت از حیاط را برای شما فراهم می‌کند.

  ۹.این دسته از لامپ‌ها نسبت به لامپ‌های معمولی، سایه کم‌تری ایجاد می‌کند.

  ۱۰.انجام تست‌های اشعه فرابنفش، تضمینی برای کیفیت رنگی این لامپ‌هاست.

  ایده‌های نورپردازی حیاط خانه و تراس با لامپ ال ای دی

  • برای داشتن فضای زیبا و منحصر به‌فرد، استفاده از نورپردازی‌های غیرمستقیم محیط اطراف شما را زیباتر می‌کند. این در حالی است که استفاده از نورهای مستقیم برای انجام فعالیت‌های مختلف کاربرد دارد.
  • یکی از بهترین روش‌ها برای نورپردازی غیرمستقیم، مخفی کردن لامپ ‌ها پشت درختچه‌ها و بوته‌هاست که در این میان لامپ ال ای دی قارچی برای نورپردازی گزینه خیلی خوبی است. همچنین با آویزان کردن ال ای دی‌های حیاطی به دیوار تراس می‌توانید از حداکثر نور استفاده کنید. در این میان نکته حائز اهمیت، جلوگیری از نصب چراغ‌ها در نقاطی است که مستقیما چشم را آزار می‌دهد.
  • با توجه به متراژ حیاط، شما می‌بایست از تعداد کافی چراغ‌ها استفاده کنید.
  • برای طراحی حیاط یا تراس منزل حتما از لامپ ال ای دی خانگی با دوام و کیفیت بالا استفاده کنید.
  • برای نورپردازی زیبا و همین طور امنیتی بهتر، چراغ‌های پارکی را در ورودی درها، محوطه پارک خودرو و در گوشه‌های حیاط خانه استفاده کنید. به‌عنوان مثال خرید لامپ ال ای دی خانگی با وات مناسب مانند استفاده ازلامپ حبابی ۱۵ وات و لامپ حبابی ۲۰ وات روشن کالا  با نصب دیواری در کنار در ورودی تا حد بسیاری موجب امنیت می‌شود.
  • یکی از پرکاربردترین چراغ‌های حیاط نوع پایه‌دار و ایستاده است. این چراغ‌ها فضای بیشتری را روشن می‌کند.

  در هنگام خرید لامپ ال ای دی برای خانه با جایگزین کردن لامپ LED به جای لامپ‌های معمولی، کمک به کاهش سوخت فسیلی، نجات محیط زیست و کاهش قبوض برق می‌کنیم. شاید در ابتدا قیمت لامپ ال ای دی خانگی بالا باشد اما با گذشت زمان هزینه ها جبران خواهد شد. در صورتی که تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر و خرید لامپ ال ای دی خانگی با دوام دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید و یا سفارش خرید لامپ برای خانه خود را در فروشگاه ثبت نمایید.

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
 • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
 • - لطفا فارسی بنویسید.
 • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
 • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد