قوانین و مقررات

شرایط و قوانین

روشن کالا بر اساس قواعد حرفه‌ای تجارت الکترونیک از تمامی کاربران و خریداران ارجمند استدعا دارد موارد ذکر شده در این بخش را به دقت مطالعه نمایند. خرید، سفارش و استفاده از خدمات این سایت به منزله مطالعه و تایید این شرایط و قوانین از طرف کاربر تلقی می‌شود.

 

شرایط عمومی

اعلام می‌کنیم تمامی اصول، رویه و مراحل سرویس دهی سایت روشن کالا مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین و آیین‌نامه‌های تجارت الکترونیکی و قوانین حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بوده و همچنین از کاربران و خریداران محترم انتظار می‌رود که به این قوانین پایبند باشند. شایان ذکر است، کاربران با استفاده دائمی از این سایت از تغییرات حاصله نیز مطلع هستند.

 

تعریف خریدار یا کاربر

خریدار یا کاربر سایت اصطلاحاً به شخصی (اعم از حقیقی و حقوقی) گفته می‌شود که با طی نمودن مراحل ثبت‌نام و تایید نهایی، از خدمات سایت روشن کالا مثل ثبت سفارش کالا برخوردار می‌شود.

همچنین بر اساس قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.

 

نحوه و شرایط ارسال

فروشگاه اینترنتی روشن کالا با بهره گیری از امکانات برتر لجستیکی و حمل کالا با استفاده از ساختارهای مرسوم ارسال کالا همچون پست و شرکت های باربری معتبر، نسبت به ارسال و تحویل به موقع و ایمن سفارشات خریداران تلاش می کند. شرایط عمومی برای ارسال کالا به شرح زیر است:

- هزینه ارسال کالا در مشهد رایگان (برای خریدهای بیشتر از 500 هزار تومان) و برای سایر نقاط کشور بر اساس مغادیری چون وزن و مسافت محاسبه و قبل از تایید نهایی سفارش به اطلاع خریدار می رسد.

- ارسال رایگان برای خریدهای بیشتر از 1 میلیون تومان، شامل سفارش هایی است که وزن آن ها حداکثر 10 کیلوگرم باشد.
- لازم به ذکر است که ارسال سفارشات بیشتر از  میلیون تومان به صورت رایگان فقط از طریق پست سفارشی انجام خواهد شد. انتخاب سایر گزینه ها چون تیپاکس و باربری ارسال سفارش را از حالت رایگان خارج نموده و پس کرایه خواهد بود.

- ارسال رایگان به نقاط خارج از مشهد شامل خریدهای خرده می شود، لذا خریدهای کارتنی و کلی شامل تخفیف و ارسال رایگان نمی شود.

- سفارشات در سطح شهر مشهد در روزهای عادی معمولاً کمتر از ۳ ساعت ارسال خواهند شد. همچنین سفارش هایی که در روزهای تعطیل ثبت شوند در ساعات اولیه روز عادی بعد ارسال می شوند. لازم به ذکر است سفارش هایی که بعد از ساعت ۱۷ ثبت شده باشند، در ابتدای روز کاری آینده تا قبل از ساعت ۱۲ ارسال خواهند شد.

-  سفارشات برای سایر شهرها از ۲۴ ساعت بعد از ثبت سفارش تحویل پست و یا باربری خواهد شد و بر اساس ساختار پست کشور و سیستم حمل و نقل باربری، به خریدار تحویل می گردد.

شرایط استرداد کالا

یکی از اصول ما در روشن کالا گارانتی بازگشت کالا است؛

توجه داشته باشید که استرداد و بازگشت کالا فقط در صورتی امکان پذیر خواهد بود که بسته بندی و ظاهر کالا توسط خریدار محترم مخدوش نشده باشد. لازم به ذکر است که مسئولیت آسیب به کالا حین بسته بندی و ارسال بر عهده‌ی روشن کالا است. خریداران محترم میبایست درخواست عودت کالاهای دریافتی را حداکثر 72 ساعت پس از دریافت سفارش به پشتیبانی روشن کالا اعلام نمایند؛ ترجیحا از طریق پیام در پیام رسان واتساپ با شماره 09154124494  

همچنین وجه دریافت شده از طریق درگاه‌های آنلاین، حداکثر تا 3 روز کاری پس از تحویل کالای مسترد شده در انبار روشن کالا، به خریدار عودت خواهد شد.

- لازم به ذکر است که خریدهای کارتنی، حجیم (بیشتر از 10 کیلوگرم) و عمده (بیشتر از 10 عدد) شامل شرایط استرداد کالا نمی شود.
- مطلع باشید، خریداران محترم میبایست بسته بندی و کالای تحویل شده را در هنگام تحویل از لحاظ آسیب فیزیکی بسته و یا کالا بررسی نمایند و پس از بررسی و تایید سلامت فیزیکی تحویل گرفته و پیک یا مامور ارسال را ترخیص نمایند. در صورت تحویل کالا بدون بررسی عواقب ناشی از آسیب فیزیکی بعد از تحویل و تایید بر عهده خریدار محترم است.

در صورتی که  کالا از لحاظ فنی ایراد و یا مشکلی داشته باشد خریداران محترم میبایست حداکثر تا 3 روز پس از تحویل به پشتیبانی روشن کالا اطلاع داده و نسبت به استرداد کالا اقدام نمایند. کارشناسان فنی روشن کالا پس از بررسی کالای مسترد شده، نسبت به تعویض کالا و یا لغو سفارش و عودت وجه اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

در مواردی چون انصراف از خرید و یا لغو شدن سفارش از طرف خریدار و یا توسط روشن کالا، وجه خریدار محترم حداکثر تا 72 ساعت (3 روز کاری) پس از اعلام انصراف و یا کنسل شدن سفارش به حساب خریدار عودت خواهد شد. 

لازم به ذکر است در صورت انصراف از خرید و درخواست استرداد کالا هزینه های حمل و نقل (رفت و برگشت) بر عهده خریدار محترم است.

 

ارتباطات

هنگام استفاده از خدمات این سایت و یا برقراری ارتباط با ما می‌پذیرید که به صورت الکترونیکی از طریق پست الکترونیکی، پیامک و یا سایر امکانات به درخواست شما پاسخ دهیم.

اطلاعاتی که در هنگام ثبت‌نام در سایت روشن کالا ثبت کرده‌اید اعم از پست الکترونیکی، شماره تلفن همراه و آدرس، مسیر پاسخگویی و ارتباط ما با شماست.

 

قیمت گذاری

قیمت گذاری در روشن کالا بر اساس قیمت مصرف‌کننده مندرج بر لیست قیمت شرکت پارس شعاع توس بوده  و تخفیفات داده شده توسط روشن کالا مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است و سایت روشن کالا همواره نسبت به بروز‌رسانی قیمت‌ها اقدام می‌نماید. لازم به ذکر است در مواردی که کالا به صورت خاص و در بازه زمانی کوتاه دچار تغییر قیمت شده باشد، محتمل است قیمت مصرف‌کننده بدلیل موجودی قبلی در انبار کمتر از قیمت مندرج در سایت باشد. بدیهی است که در چنین موارد خاصی، با توجه به عدم اطلاع سایت روشن کالا از اختلاف قیمت، کالا بر اساس نرخ روز به‌فروش خواهد رسید. خریداران محترم باید آگاه باشند که همواره قیمت‌های مندرج در سایت روشن کالا ملاک محاسبه و صدور فاکتور است. همچنین در مواقع همچون هیجانات بازار و نوسانات شدید قیمتی و عدم ثبات بازار ممکن است قیمت کالاها با تغییر ناگهانی مواجه شود که بروزرسانی درج قیمت در سایت به تعویق افتاده باشد، در این موارد خاص روشن کالا حق لغو سفارش را برای خود محفوظ می‌داند.

 

شرایط پرداخت

به مشتریان محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت “پرداخت اینترنتی” از طریق درگاه‌های معتبر موجود در سایت انجام دهند.
تمام سفارشات در سطح شهر مشهد می‌تواند در محل تحویل پرداخت شوند، اما سفارشات خارج از شهر مشهد که از طریق پست و یا باربری ارسال می‌شوند، لازم است پیش از ارسال، از طریق پرداخت اینترنتی تسویه شوند.
در صورتی که هزینه سفارش از طریق درگاه اینترنتی پرداخت شده باشد، تحویل‌گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید مدرک شناسایی معتبر مانند کارت‌ملی همراه داشته باشد.

نکته: تمام سفارشات حجیم (بیشتر از 10 کیلوگرم و یا با طول، عرض و ارتفاع بیشتر از 1 متر)، سفارشات کلی (بیشتر از 10 عدد) و کارتنی، برای مشهد و یا هر نقطه ی دیگر کشور، میباست قبل از ارسال به صورت کامل تسویه شوند.

در مواردی برای جلب اعتماد بیشتر مشتریان و شرایطی از قبیل قطعی درگاه‌ های اینترنتی و یا عدم تسلط خریدار محترم به استفاده از درگاه های پرداخت اینترنتی پرداخت ها به صورت کارت به کارت انجام خواهد شد. در این روش که هنگام ثبت نهایی سفارش قابل انتخاب است پس از ثبت نهایی، پیامکی شامل مبلغ و شماره کارت ارسال خواهد شد، همچنین در صورت عدم ارسال پیامک خریداران می توانند از راه تماس با پشتیبانی شماره کارت را دریافت نموده و پرداخت را انجام دهند. پس از انجام پرداخت کارت به کارت خریدار محترم میبایست شماره پیگیری تراکنش بانکی را در سایت ثبت نماید و یا به صورت شفاهی به بخش پیشتیبانی روشن کالا اطلاع دهد.

نکته: سفارش خریداران محترم فقط زمانی معتبر است که از طریق درگاه های پرداخت تایید شده باشد و یا از طریق پرداخت کارت به کارت به تایید بخش مالی روشن کالا رسیده باشد. در غیر اینصورت سفارش در حالت معلق و غیر قطعی قرار دارد و ممکن است شامل مواردی چون حذف تخفیف، افزایش قیمت و یا عدم موجودی شود.

نکته: اعتبار سفارشاتی که برای پرداخت از طریق کارت به کارت ثبت می شوند تا ساعت 23:59 همان روز است. همچنین اگر در فاصله ثبت سفارش تا واریز کارت به کارت قیمت کالا تغییر کند، معیار قیمت جدید کالاهاست و در صورت عدم تمایل خریدار به واریز مابه التفاوت، سفارش لغو شده و وجه واریزی حداکثر تا 72 ساعت به حساب خریدار محترم عودت خواهد شد.

نکته: اعتبار سفارشاتی که برای پرداخت در محل (مشهد) ثبت می شوند تا ساعت 23:59 همان روز است. همچنین اعتبار سفارشاتی که برای پرداخت در محل (مشهد) در روز های تعطیل ثبت می شوند تا 24 ساعت بعد از ثبت سفارش است.

نکته: سفارش کالاها در فروش ویژه (کالاهایی که در دسته بندی فروش ویژه قرار دارند)، میبایست فقط از طریق درگاه های پرداخت و یا به صورت کارت به کارت پیش از ارسال، پرداخت و تسویه کامل شوند. لذا ثبت سفارش در فروش ویژه در مشهد، تهران و سایر شهرها به صورت پرداخت در محل امکان پذیر نبوده و سفارشاتی که پرداخت نداشته باشند به صورت خودکار لغو می شوند.

نمایندگی

دفتر مرکزی فروشگاه روشن کالا در مشهد مستقر است و هیچ‌گونه نمایندگی و یا شعبه‌ای در دیگر شهرها ندارد.

محتوا 

هر چه در سایت روشن کالا در دسترس کاربران قرار می‌گیرد اعم از کلیه خدمات، صفحات، تصاویر، موارد قابل ذخیره‌سازی، داده ها و محتوای موجود جزئی از اموال روشن کالا محسوب می‌گردد و حق استفاده و انتشار رسمی آن برای روشن کالا محفوظ است.
کلیه حقوق سایت روشن کالا شامل قوانین حق تکثیر و غیره به این سایت تعلق دارد.

 

حریم خصوصی

روشن کالا خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق راه‌ های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.

بازخوردها