از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

مطالب آموزشی

  تخفیفات پاییزه روشن کالا

 

 

با توجه به میزان خرید و مبلغ نهایی سفارش ثبت شده خود، کد تخفیف مربوطه را در بخش کد تخفیف درگاه پرداخت اینترنتی زرین پال وارد نمایید.

 

 

 

 

ارسال رایگان در مشهد برای خرید بالای 25,000,000 ريال

 

 

 

 

 

ادامه مطلب...

  معرفی دستگاه گونیو فتومتریک و تست چراغ ال ای دی

در این ویدئو اتاق تاریک و دستگاه گونیو فتومتریک را مشاهده می نمایید، این دستگاه برای بررسی پارامتر های روشنایی لامپ و چراغ استفاده می گردد. از معروف ترین مشخصه های مورد سنجش می توان به لومن،لوکس و CRI و ... نام برد.
ادامه مطلب...

  لامپ LED چگونه مونتاژ می شود؟

در این ویدئو خط مونتاژ SMT پارس شعاع توس را مشاهده می نمایید، که اولین مراحل تولید یعنی برد لامپ ال ای دی را به نمایش گذاشته ایم، مایه افتخار است که این دستگاه ها به دست مهندسین این شرکت، راه اندازی گشته است. خط SMT قابلیت مونتاژ برد های متنوعی را دارد که در این ویدئو فقط به مونتاژ برد لامپ SMD بسنده شده است.
ادامه مطلب...

  درایور ایزوله و درایور غیرایزوله

 

امروزه انواع مختلف درایورهای ال ای دی را با استفاده از تکنولوژی PSR  طراحی می کنند. تلورانس مناسب، پایداری و طول عمر بالا و همچنین قیمت مناسب از جمله مزایای استفاده از تکنولوژی PSR  در طراحی درایور ال ای دی می باشد. در ادامه انواع درایور های ال ای دی PSR  را که از نظر طراحی به دو دسته ایزوله و غیرایزوله تقسیم بندی می شوند معرفی می نماییم.

ادامه مطلب...

  تعاریف کمیت های روشنایی

در ادامه مطلب می توانید با تعریف انواع کمیت های روشنایی آشنا شوید...

ادامه مطلب...

  آشنایی با انواع LED

LED که مخفف عبارت Light Emitting Diode به معنای دیود نورافشان است، قطعه الکترونیکی ست از دسته نیمه هادی ها. که با عبور جریان الکتریسیته از خود نور ساطع می کند. لامپ های LED عموماً از سه بخش: بدنه، درایور و LED تشکیل می شوند. این لامپ ها مصرف کم و طول عمر بسیار زیادی (معادل 30000 ساعت) دارند.

ادامه مطلب...

  درجه حفاظت یا کد IP چیست؟

حتما شما هم بارها و بارها با عباراتی از قبیل استاندارد IP66 ،IP57 ،IP44 یا IP67 و ... روبرو شده اید؛ اما عبارت IP چیست و چه معنا و مفهومی دارد؟

ادامه مطلب...

  اصول طراحی روشنایی در منازل

اصول طراحی روشنایی در منازل مسکونی، تا حدود زیادی به عادات جامعه، سلایق شخصی افراد و نوع دکوراسیون منزل مرتبط استدر این بخش توصیه های مربوط به قسمتهای مختلف منازل مسکونی ارائه میشود.

ادامه مطلب...

  اصول طراحی روشنایی در مراکز اداری، آموزشی، تجاری و درمانی

رابطه مستقیمی میان کیفیت روشنایی و میزان کارایی افراد وجود دارد.به همان میزان که روشنایی نامطلوب میتواند باعث ایجاد خستگی و خواب آلودگی در کارکنان شده و موجب کاهش راندمان آنها شود روشنایی مطلوب و رعایت اصول طراحی روشنایی در محیط کاری، باعث شادابی و کاهش احساس خستگی میشود. برای داشتن روشنایی مناسب در محیط های اداری باید به نکات زیر توجه نمود...

ادامه مطلب...

  نویز فلیکر یا سوسو زدن منابع نور چیست؟

نویز فلیکر (Flicker noise) یا چشمک زدن نور پدیده‌ای است که به سوسو زدن نور لامپ اطلاق می‌شود و باعث می‌شود فرد زیر نور لامپ احساس نارضایتی کند.مشاهده فلیکر برای هر شخصی متفاوت است و دلیل آن تفاوت در دستگاه عصبی افراد است و اینکه امکان دارد فردی متوجه وجود نوسانات لامپ بشود یا نشود.

ادامه مطلب...